Kuchyňské spotřebiče vysoké kvality
navržené a sestrojené pro Vás v Austrálii
 
  

Články • JAKÝ MIXÉR SI MÁM VYBRAT?

  SMOOTHIES – Nápoje vyrobené z ovoce, zeleniny a super potravin – hlavní ingredience zdravého stravování. Je snadné je vyrobit a dodávají nám všechny žádané živiny pro sílu a energii potřebnou pro každodenní aktivity, jako je provozování sportů. Smoothies jsou občerstvující zejména v letním období, kdy někteří lidé ztrácí chuť na »běžná jídla«, a tedy místo toho pijí koktejly. Jsou také dobré na hydrataci těla. Pro výrobu těchto delikátních nápojů potřebujeme mixér. Zde nastává trochu složitější otázka. S tolika množství druhů mixerů k dispozici, různými velikostmi, tvary a funkcemi, může být obtížné se rozhodnout, který stojí za to pořídit.

   

  Zaprvé je třeba se sami sebe zeptat, na co budeme mixer používat? Budeme dělat smoothies jen příležitostně? Pokud ano, odpověď je jasná. Naše potřeby budou uspokojeny jakýmkoliv průměrným výkonným mixerem, který je snadno dostupný ve většině obchodů s kuchyňským zařízením.

   

  Budeme vyrábět smoothies z listové zeleniny a jiných náročných čerstvých ingrediencí? Pouze ty nejvýkonnější mixery mohou způsobit, že textura nápoje při pití už není cítit po špenátu, mangoldu a kopřivách. Jsou dražší, ale vyplatí se každý haléř. Nejenže jsou spolehlivé, ale jsou to jediné mixery, které jsou schopné vyrobit opravdové osvěžující a příjemné koktejly. Vysoce výkonné mixery mohou mixovat ořechy, vyrábět zmrzliny, vyrobit různé druhy pomazánek a omáček a ořechových mlék. Pokud se rozhodneme koupit výkonný mixer, často volíme koupi jedné z dobře známých značek. Rozdíly mezi značkami Vitamixem a Blendtec jsou velmi malé a zavádějící. Který si tedy vybrat? Který je lepší? Zvolili jsme několik kategorií pro jejich porovnání. Volba, samozřejmě, by měla být poté dle vašich vlastních potřeb a představ.

  VÝKON

  Výkon mixeru je jedním z nejdůležitějších faktorů ve výběru mixeru. Který dělá jemnější smoothie? Který je lepší na mletí ořechů? Při porovnávání Vitamixu, Optimum a Blendtecu jsou takovéto otázky velmi těžko zodpověditelné, protože všechny jsou považovány za ty nejvýkonnější.

   

  Optimum a Vitamix mají výhodu, když se vyrábí hustší směsi, jelikož oba přichází s pěchovadlem – speciální tyčka, která může být použita k pěchování surovin blíže k čepelím. Pěchovadlo je nutnost při výrobě smoothie z listové zeleniny, ořechových másel, hustších pomazánek a dalšího čerstvého jídla, kam se nepřidává tekutina. Při používání Blendtecu se tento mixer pro výše uvedené úkony běžně musí zastavit, natlačit mixované suroviny a setřít z kraje nádoby. Blendtec má ale přídavné nádoby, které jsou vhodné pro specifické potřeby. Na výrobu smoothie z listové zeleniny potřebujeme širokou nádobu, která zabrání tomu, aby potraviny neulpívaly.

   

  PŘÍKON A RYCHLOST MOTORU

  Motor Optimum pracuje při 2 238 – 2 611 wattech, zatímco motor Vitamixu pracuje při 1 000 – 1 200 wattech a motor Blendtec při 1 560 wattech. Všechny tyto tři vyrábí velmi jemnou texturu smoothie, melou ořechy, semena a pšenici a zároveň vyrábí kvalitní pomazánky. Je třeba dodat, že výkonný motor a vysoké otáčky za minutu uvolňují spoustu tepla a mohou obsah ohřát. Můžete se tomu vyvarovat tím, že přidáte několik kostek ledu jako poslední ingredienci do Vašeho smoothie.

   

   

 • Vitamix versus BlendTec versus Breville: Který z nich dělá nejlepší mixy?
  Vitamix versus BlendTec versus Breville: Který z nich dělá nejlepší mixy?

  Stále si velmi dobře pamatuji, když jsem poprvé použil mixér Vitamix v profesionální kuchyni restaurace. Poprvé, kdy jsem pocítil jeho čistou sílu, úžasnost plně analogového ovládání knoflíkem, polévky, které do mého krku klouzaly jako to nejjemnější hedvábí. Pokud jste už někdy byli omráčeni texturou pyré nebo polévky v luxusní restauraci, za ódy, které jste pěli, byla zodpovědná jedna z těchto mašinek. Dobrou zprávou je, že nyní jsou i snadno dostupné pro domácí vaření. Špatná zpráva? Je jich mnoho druhů, a jsou drahé. Mluvíme nejméně o 10 150,- Kč.


  Za tyto prachy si už chcete být jistí, že dostanete ten nejlepší mixér, který potřebujete a který vám po několik let vydrží. Posledních pár týdnů jsem strávil porovnáváním mixérů a zde Vám přináším své tři top doporučené výrobky: Vitamix 5200, BlendTec Designer Series a Breville Boss. Všechny jsou fantastickou volbou. Který zvolíte, záleží na vašich osobních potřebách. Čtěte více.

  Kupte nyní: Vitamix 5200 Series Blender, Black

  Kupte nyní: Blendtec Designer Series Blender, WildSide Jar - Black

  Kupte nyní: Breville BBL910XL Boss Easy to Use Superblender, Silver

  Proč potřebuji mixér vyšší kategorie?

  Mixéry vyšší kategorie – které s maximem dvou nebo více koňských sil – nebudou levnější. Ten nejlevnější model Vás bude stát kolem $400. Tak proč byste platili dvakrát až čtyřikrát vyšší cenu za standardní mixer, co dělá ty stejné úkony téměř stejně? Protože vysoce výkonný mixer je jednoduše dělá lépe. Jemnější polévky a smoothies, rychlejší drcení ledu, zrna, která můžete mlít dle svých vlastních požadavků, čerstvá ořechová másla a pyré. Už máte ideu.

  Pravdou je, že pravděpodobně žádný nepotřebujete, ale kdo jednou zkusí chuť teplé polévky, která je jemná jak hedvábí nebo pravý samet, smoothie bez semínek a bez slupek, bude pro něj hodně těžký návrat zpátky.

  Pokud už vám někdy mixér chcípnul a vykašlávali jste kouř a plastový prach, je to další důvod pro vás. Toto je faktor, který se často přehlíží v recenzích, ale potvrzení zákazníků a dlouholeté používání může nabídnout tento pohled: Vysoce kvalitní mixéry jsou jednoduše mnohem více spolehlivé a s delší životností. Všechny ze tří mixérů z našeho seznamu jsou vybaveny pevnými kovovými převody jak na bázi lopatek, tak i nádoby. Mixér s kovovými převody bude prakticky fungovat navždy, a na důkaz toho mají tyto mixery sedmiletou záruku. Kovová kuličková ložiska ve skříni mixéru také dělají mixer více účinným a dávají mu delší životnost.

  Uchazeči

  Existuje tisíce mixérů za různé ceny, ale pro tento test jsem se soustředil na vysoce výkonné mixéry: mixéry s ohodnocenou koňskou silou alespoň dva. Také jsem nastavil cenovou hranici do $500, což vyhodnotilo několik nejdražších modelů BlendTec, Vitamix aWaring.

  Dostanu se i k detailům testování, ale nejdříve je zde rychlý pohled na tři vítěze.

  TESTOVÁNÍ

  Doma všichni používáme mixéry pro různé účely. Někteří lidé je používají téměř výhradně pro výrobu smoothie. Někteří v nich jen o víkendech drtí led nebo vyrábí mražené nápoje. Lidé zabývající se raw stravováním je používají na výrobu jemných, raw polévek a ořechových másel. Pekař by je použil na mletí zrn. Jako bývalý kuchař v restauraci, moje prvotní použití je pro mixování teplých polévek a pyré. Obchodník by vám také doporučil, že jeho mixéry umí dělat věci jako je uhníst nebo umíchat těsto.

  Pro vyzkoušení každého z těchto úkonů, v každém mixéru jsem udělal vše následující s použitím identické sady ingrediencí. V případech, kde mixéry měly přednastavené tlačítko navržené pro provedení specifického úkonu, otestoval jsem je jak s použitím přednastavení, tak pomocí ručního nastavení.

  Zde je to, co jsem dělal na každém z mixérů:

  ● Nadrtil jsem jednu misku ledu.

  ● Namixoval jsem jednu čtvrtinu teplé mrkvové polévky.

  ● Vyrobil jsem jeden hrnek burákového másla z opečených buráků.

  ● Vyrobil jsem dostatek rybízového, jahodového, kapustového a jogurtového smoothie pro čtyři.

  ● Vyrobil jsem jeden extra velký a extra silný mléčný koktejl.

  ● Vyrobil jsem půl liter humusu.

  ● Vyrobil jsem hrnek majonézy

  ● Udělal jsem dvě mražené margarity.

  ● Umlel jsem hrnek a půl kukuřičné mouky.

  ● Nastrouhal jsem půl libry syrové mrkve.

  ● Udělal jsem jednu dávku těsta na pizzu.

  ● Nasekal jsem půl libry hovězího.

  ● Našlehal jsem půl libry tučné šlehačky.

  Výsledky

  Velmi rychle jsem během testování zjistil o mixerech jednu věc: opravdu se nemůže porovnávat vysoce výkonný mixér s tím standardním, který má méně jak dvě koňské síly. Tam, kde slabé mixéry zanechávají semínka a slupky, vysoce výkonné mixéry dělají perfektní jemné pyré – polévky jsou tak jemné, že je můžete nalít přes jemnou fáčovinu a nezůstane tam nic. Abych Vám opravdu ukázal rozdíl, mixoval jsem několik smoothies černý rybíz – kapusta ve standardním mixéru (ten nejlepší "Best Buy" blender dle Cook's Illustrated's standard blender testing) a v mém Vitamix 5200.

  Záměrně jsem udělal smoothie s hodně velkým množstvím kapusty s cílem prokázat relativní schopnosti mixéru rozdrtit vlákna a narušit rostlinnou strukturu buněk pro uvolnění více nutričních hodnot a dosáhnout jemnějšího výsledku. Zde je to, co jsem dostal, a mějte na paměti, že tento test jsem navrhl účelově, abych zveličil výsledek barvy z různých buněk. Výsledky nejsou nijak zvlášť chuťově lákavé (ačkoliv byly delikátní):

  Smoothie nalevo bylo vyrobeno ve standardním mixeru a je zabarvené do fialova, protože pigment černého rybízu se snadno uvolňuje. Kapusta se nasekala na tenké kousky, ale tyto kousky zůstávají relativně neporušené – velmi málo zeleného chlorofylu je uvolněno uvnitř buněk.

  Smoothie napravo je uděláno ve Vitamixu a má hnědší barvu, výsledek fialových pigmentů z černého rybízu smíchaného se zeleným chlorofylem uvolněného ze zcela rozmělněné buněk kapusty. Vidíte ten rozdíl?

  Navzdory tomu, co říkají obchodníci, žádná z těchto mašinek není pomůckou, která by plně nahradila vše potřebné v kuchyni. Výrobník jídla nebo stojanový mixer s doplňky je stále mnohem lepší pro výrobu těsta nebo pro mletí masa. Mísa anebo šlehač bude lépe dělat těsta. Ruční mixer rychleji udělá majonézu a šlehačku. Tyto mašinky změní vaše polévky a smoothies, ne váš život.

  Design Nožů

  “ostrost nožů nemá vliv na to, jak mixer skutečně pracuje

  Také jsem zjistil, že skutečnosti, které se na první pohled mohou zdát důležité, nejsou nezbytnými faktory pro celkový výsledek. U některých mixérů byly propagovány čepele ostré jako břitva, ale ostrost nožů nemá vliv na to, jak mixer skutečně pracuje. Jediné, co opravdu ostrá čepela dělá: dává vám mnohem vyšší šanci říznout se během čištění nebo poničit gumovou stěrku během seškrabování.

  Vysoká koňská síla nebo výkon ve wattech je pouze velmi hrubý ukazatel výsledku. Vitamix má 1380 wattů a dvě koňské síly, Breville Boss má 1500 wattů a dvě koňské síly a Blendtec Designer má 1560 wattů a tři koňské síly, ale všechny tři mixéry udělaly své úkony podobně, což ukažuje, že dobré čepele a design nádoby jsou stejně tak důležité, jako hrubý výkon. Aktuální koňská síla dodávaná do lopatek se může měnit v souvislosti na mnoha faktorech včetně toho, jak účinně je chlazený motor, proud v ampérech, který proudí do stroje a jak účinné je přeměnit energii z jedné formy do druhé.

  Počet lopatek také nemá vliv na výsledek. Jeden mixér zejména nabízel upínač centrálního vřetena se šesti nožemi navrženými nahoře a dole. I přes hrozivé okolnosti, mixér se nemohl porovnávat s modely s více tradičním stylem spodku lopatkového systému vertex. Z našich vítězných modelů měl BlendTec pouze dvě tupá ostří, Vitamix čtyři mírně ostré nože a Breville Boss šest nožů s mixem tupých hřídelí a ozubení.

  Design nádoby

  Tvar nádoby mixéru může ovlivnit účinnost mixéru. Hrbolky, žebrování a další extra strany mohou vytvářet více turbulence, což zvyšuje efekt mixování, ale mohou také způsobit horší čištění nebo vyškrabování, takže klíčem je nalezení správné vyváženosti. Vitamix má vysokou, rovnou, zkosenou nádobu, která dělá nejúčinnější akci – whirpool, který tlačí ingredience dolů k točícím se čepelím.

  Toto je důležité protože dobrý vertex nejenže vede k rychlému a více účinnému mixování, ale také to znamená méně cákání, což vede k menšímu plýtvání jídlem, které by ulpělo na víku nebo po stranách nádoby. Podívejte se na foto výše. I když za vysoké rychlosti, smoothie prakticky nevystřikuje: veškerá tekutina cirkuluje zpět k čepelím dolů.

  Jako kontrast, extra široká a hranatá nádoba mixéru BlendTec vede k velikému cákání. Tekutina virtuálně lítá nahoru a dolů, když se mixuje. Zatímco toto dělá nepatrný rozdíll v kvalitě hotového mixu, provádí to úkony, kde je potřeba silný vertex a minimální stříkání – jako výroba majonézy – mnohem obtížnější, pokud ne vůbec nemožné.

  Design nádoby také svádí ke hře při vyprazdňování kontejneru: Vitamix má dlouhé nalévací místo, což umožňuje nalévání bez kapání. Breville je někde uprostřed, zatímco BlendTec nekape vůbec, to vám prakticky zaručuje, že při nalévání vám polévka nebo koktejly nebudou odkapávat na pracovní pult.

  Mixování mokrých tvrdých ingrediencí

  Jak je výše uvedeno, dobrý vertex je důležitý, když dojde na mixování polévek, smoothies a dalších tekutin. Co ale pyré, dipy nebo ořechová másla? V těchto případech budete chtít jednu ze dvou věcí: Širokou nádobu se schopností snadného pulsování – kde velké kusy potravin skáčou nahoru a dolů, takže neskončí omotané kolem čepele – nebo mixér, který přichází s pevným pěchovadlem, aby mohl tlačit kusy potravin k čepelím.

  BlendTec svým předpotopním přístupem dělá to nejlepší nejpraktičtější mixování. Super šikovná základna a dobré přednastavení rychle zpracovává syrovou zeleninu a ořechy na pyré a másla, ačkoliv ale chcete perfektní výsledky, musíte ho příležitostně zastavovat, abyste špachtlí setřeli usazeniny po stranách. Syrové mrkve se převedou na dětské jídlo – jako přesnídávku během 45 sekund v BlendTecu. S Breville, na druhou stranu, kde máte rovnou nádobu, po 45 sekundách stále zůstávají dlouhé kusy mrkve. Vitamix ukázal stejné výsledky.

  Zde porovnejte BlendTec nalevo a Breville na pravo.

  To znamená, s dusadlem pro Breville a Vitamix, dostanete jiný výsledek. Natlačením ingrediencí dolů do čepelí těchto mixérů dostanete pyré, které bylo dokonce jemnější, než to z BlendTecu. Pro mě to znamená, že pár minut extra práce navíc stojí za perfektní výsledky. BlendTec nemá žádné udusávalo, což znamená, že tímto způsobem nemůžete ani pracovat, i když byste chtěli.

  Ovladače

  Mixéry pomalu spadly do „pasti mikrovlnek“ jak tomu já říkám. Vzpomeňte si dříve, kdy používané mikrovlnky měly jen dva ovládací knoflíky – jeden pro spuštění a druhý pro časování – a to bylo vše? Někde mezi linií výrobců vzniklo v hlavě, že mikrovlnka musí mít alespoň 20 různých přednastavení, aby vůbec byla funkční, a vše se jednoduše otočilo a nyní všichni požadují půl tuctu knoflíků na mačkání. Je to absurdní a jednoduché úkony se stávají mnohem obtížnějšími, než by měly být.

  Mixery nejsou ještě na takové směšné úrovni, ale rychle se tak tomu stane. Přednastavené funkce mohou být užitečné, pokud jste typčlověka, který má rád multi-činnosti. Chcete smoothie ráno? Pouze vhoďte předpřipravené ingredience do nádoby, vyberte tlačítko „smoothie“ a nechte stroj, aby vám připravil nápoj, zatímco se sprchujete nebo oblékáte (pokud teda přednastavení pracují tak, jak by měla). Nechcete se ale obtěžovat učením se, že mléčný koktejl potřebuje být puštěný pomalu dříve, než se pak spustí rychle, pro ten nejlepší výsledek? Ok, dobře. Pouze spusťte tlačítko mléčný koktejl. Ale v určité úrovni, mnoho tlačítek už potlačuje základní funkce stroje.

  Breville je právě už na hranici toho, že by mohl mít příliš mnoho vlastností. S pěti nastaveními, vestavěným časovačem, tlačítkem „pausa/spustit, společně s on/off, pulsováním a analogickým knoflíkem, není úplně hned zřejmé, jak s ním zacházet. A tento analogový ciferník není úplně tak analogový. Funguje spíše jako knoflík, na vašem autorádiu: Otočením doleva nebo doprava motor přeskakuje do různých rychlostí s pomalým přírůstkem/úbytkem.

  Na druhé straně spektra stojí Vitamix, který nemá vůbec nic kromě tlačítka on/off, přepínač mezi variabilním a vysokorychlostním modem a analogový ciferník, který je opravdu analogový, kde rychlost může být nastavena nahoru nebo dolů od velmi pomalého míchání až po rychlost 37000 otáček.

  Blendtec je někde uprostřed s dotykovým displejem sloužícím pro ne zcela analogové ovládání a pár přednastavení. Tento dotykový displej, k zaznamenání, činí z BlendTecu extremně jednoduchý stroj na čištění. To je absolutně příjemné!

  Schopnost drcení a rozmělňování

  Ne často potřebuji drcený led doma, ale je to standardní test pro dobrý mixer, a v této sekci je opět jasný vítěz: BlendTec vyřazuje konkurenci. Díky super širokému základu, můžete do zásobníku nasypat kostky ledu a přeměnit je na sníh během osmi sekund. Breville by to udělal za nějakých 30 sekund, ale nechá takové velké krupobití, velké kusy, zatímco Vitamix díky svému zúženému tvaru úplně selže. Pokud hledáte drtič ledu, potom není pochyby, že BlendTec je mašinou určenou pro vás.

  Nejlepší pro nápady šílenců: The Vitamix 5200 Series Blender

  Kupte nyní: Vitamix 5200 Series Blender, Black

  Toto je mixer, který mám v rohu své kuchyně. Je to opravdický stroj, který nemám na ozdobu, ale který vyrábí ty nejjemnější polévky a pyré, jaké jste kdy jedli. Je to opravdický nástroj, který ocení každý praktický kuchař. Je fakt, že to zabere trochu času vymyslet ten nejlepší způsob, jak připravit smoothie nebo mléčný koktejl bez použití přednastavení, která by vás vedla, ale s trochou zkušeností budete nejlépe vybaveni k tomu, abyste využili širokou rozmanitost mixovacích potřeb, než kdokoli, kdo spoléhá na daná přednastavení.

  Vitamix má také ty nejnižší nízké otáčky, čímž docela jednoduše vyrobí teplé polévky. Největším úkolem, kterému čelíte při přípravě teplých polévek je, že se příliš rychle vytváří přiliš mnoho turbulence. Mixery, které mají velmi vysoké nízké otáčky, způsobí, že najednou se z teplých polévek uvolní pára, která usazením se na víku ho může odfouknout a postříkat vám tak horkou polévkou obličej i vaši kuchyni. Pomalý start u Vitamixu tomuto zabrání.

  Plně analogové ovládání také pomáhá tomu, že naleznete „sladký bod“ u každého jídla, které mixujete. To znamená, že u každého vertexu rychlost je ta, která posílá nepřetržitě jídlo směrem k čepelím. Mixéry s více zrnitým ovládáním mají problém toto udělat. Při jedné rychlosti, nemusí tekutina nahoře se vůbec dostat dolů, následkem toho pak čepele dole se mohou točit tak rychle, že ingredience, které jsou v blízkosti základny skončí v horní části, místo aby padaly do nich.

  Vitamix má také auto-uzavírací funkce pro tyto zvláštní příležitosti, když by motor pracoval příliš ztuha. Po celou dobu, kdy jsem s Vitamixy pracoval, bylo učiněno toto auto-uzavírání a chlazení pouze dvakrát (v obou případech, když jsem míchal extra-jemný humus).

  To mi dává dobrý pocit z toho, že můj mixer se radši sám umí vypnout a na krátkou dobu zastavit, než aby se úplně spálil.

  Nejlepší pro drcení v malé kuchyni: BlendTec Designer Series WildSide Blender

  Kupte nyní: Blendtec Designer Series Blender, WildSide Jar - Black

  BlendTec je výrazně menší a lehčí než kterýkoliv z jeho konkurentů, což může být velkou otázkou, když máte malou kuchyň. Můj Vitamix, například, se nevejde pod skříň v mém starém bytě. BlendTec s tím nemá problém. Je to také nejlepší drtič tam, kde potřebujete drtit led na sníh a může se při hře měřit s Vitamixem při výrobě polévek a smoothies.

  Je pravda, že když se pokoušíte z nádoby něco nalít, kape a to, že nemáte dusadlo znamená, že ho musíte častěji zastavovat, abyste mohli setřít strany nádoby, když připravujete něco jako ořechové máslo, ale toto jsou drobné nedostatky u tak výborného produktu.

  Nejlepší pro ty, kteří pijí smoothie: The Breville Boss Superblender

  Kupte nyní: Breville BBL910XL Boss Easy to Use Superblender, Silver

  I když Breville Boss se tak úplně neměřil s Vitamixem nebo BlendTecem z hlediska podmínek mixování nebo síly drcení, vynikal v jedné důležité oblasti: měl nejlepší přednastavené funkce. Při stisknutí pouze jednoho tlačítka, mixer vyrobil hedvábně jemné smoothie a koktejly, i když to byly ty nejtvrdší potraviny jako například kapusta nebo semínka v malinách. A má také nejcelistvější pocit chuti, s úžasným vzhledem broušeného hliníku, který pasuje k ostatnímu zařízení tohoto daného stylu.

 • Stojí thermomix opravdu za to?
  Stojí thermomix opravdu za to?

  Ať už se prásknete přes kapsu za originál a nebo za konkurenci, není žádný impuls koupit.

  Základ kuchyně a nebo lapač prachu?


  Za horentní částku, přidání Thermomixu do vaší sbírky v kuchyni, to není žádný impuls koupit. A se spoustou konkurentů nyní na trhu v rozmezí různých cen, budete chtít zvážit své možnosti a budete řešit, jestliže některá z mašin je pro vás.

  Než vysolíte nějaké peníze, je důležité, abyste zvážili tyto klíčové otázky: budete opravdu stroj používat?

  Přečtěte si náš t est repo rt expert ů abyste viděli, jak se poslední várce konkurentů Thermomixu daří v kuchyni.

  Video: VÝBĚR Kate Browne ukazuje, zda se jí vyplatily náklady na její Thermomix

  Tak jako spousta lidí, můj parner a já jsme přečetli a udělali spoustu průzkumů před tím, než jsme se rozhodli zatnout zuby a koupili si náš Thermomix. Ale navzdory mému nadšení musím připustit, že jsem byla stále nervózní, že si budu kupovat extrémně drahý lapač prachu.

  Takže mnoho měsíců jsem žila v představě, co je více pravděpodobné, že bude thermomix spíš lapač prachu a nebo bude připravovat večeři v mé kuchyni? I když ty nejlepší odpovědi najdete v našem test repo rt u expertů , zde je pár celkových dojmů:

  To dobré

  Kompaktní:

  Narozdíl od dalších kuchyňských zařízení, které je nutné vytáhnout a sestavit dohromady pokaždé, když je potřebujete použít, Thermomix je překvapivě kompaktní s minimem součástí. Je navržen tak, aby byl umístěn na pracovní desce a s použitím přepínače byl připraven k práci.

  Volné ruce:

  Jako matka dvou malých dětí, ztratila jsem počítání jídel, která jsem spálila nebo rozvařila, protože jsem byla odvolána od sporáku řešit nějaký souboj, čistila jsem rozlité nápoje, nebo jsem nosila přilnavé batole. Stejně jako některá jídla, která vyžadují konstatní míchání, jako například risotto nebo polenta – byla zcela odstraněna z našeho seznamu jídel. Thermomix má funkci nastavit-a-pustit z hlavy, s časovačem a schopností míchat při vaření. To nejlepší ze všeho je, že to znamená žádné další připáleniny.

  Pašování vegetariánství:

  Jestliže jste někdy s dětmi bojovali, aby snědli svou porci zeleniny, Thermomix je super partner v trestné činnosti, pokud jde o pašování zeleniny do jídel. S výkonným nastavením čepelí může rozdrtit mrkev, celer, brokolici a další až na namixovanou omáčku na těstoviny, risotto či polévky. Zatím ani můj nejúzkostlivější jedlík to neodhalil.

  Vaření od nuly:

  Dokonce i neochotný pekař (jako jsem já) byl přemluven do vaření od nuly s tímto strojem. Muffiny mohou být našlehány a vhozeny do trouby během pár minut. Sušenky a dokonce koláče jsou podobně stejně jednoduché a rychlé. Dalšími rychlými favority jsou smoothies a džusy – vše našleháné během sekund.

  Vaření pro nechápavé:

  S průvodcem funkcí vaření to znamená, že dokonce úplný nováček v kuchyni může následovat instrukce krok po kroku a zvládne vyrobit docela působivé základní jídla jako jsou těsto na pizzu nebo sušenky.

  Příprava ostatních věcí:

  Pokud jste odvážní, můžete Thermo použít dokonce k ušlehání věcí, jako je váš vlastní prací prostředek, tělový peeling a nebo hydratační krém.

  Ne tak dobré

  I když toho Thermomix umí udělat hodně, neumí všechno.

  Vaření

  Neumí pražit nebo karamelizovat a pokud chcete něco pomalu vařit s použitím časovače, tak maximální nastavení je jen na hodinu.

  Zmrzlina?

  I když stroj umí jistě nasekat ledové kostky a cokoliv dle vaší fantazie přemění na delikátní sorbet – ve skutečnosti to nevyrábí pravou zmrzlinu (I přes některá mylná tvrzení).

  Chuť:

  I když to vaří chutné jídlo, já osobně si nemyslím, že můžete dosáhnout stejné jemnosti chutě, jakou byste měli na sporáku.

  Jiný způsob vaření:

  Naučit se vařit jiným způsobem, jde na yačátku trochu pomalu. Zabere to nějaký čas, úsilí a praxi naučit se, jak vytáhnout z mašiny to nejlepší.

  Co je vhodné pro jednoho, druhému nemusí vyhovovat:

  Pokud nejste v časovém tlaku a milujete trávení hodin popíjením vína a mícháním s láskou svého risota, pak toto nemusí být ten správný stroj pro vás. Ale pokud máte málo času a chcete v kuchyni dříče – Thermomix nebo jedna z nových vše-v-jednom kuchyňských strojů na trhu by měl tou správnou koupí pro vás.

  Co se Thermomixu týče, pokud chcete vědět, jak je srovnáván s nějakým jiným novým thermal mixerem na trhu – přečtěte si náš test report´ strojů vše-v-jednom.

 • Je to bitva o Thermomix. Je to válka. Vyberte si stranu.
  Je to bitva o Thermomix. Je to válka. Vyberte si stranu.

  Takže co pro Vás znamená to, co dělá váš průměrný spotřebič? Volba, kterou učiníte na základě jeho užitných vlastností a protože byl v prodeji (já), něco, co jste neplatili je druhá myšlenka, když už ho máte na pracovní desce (ano), status symbol? Je to kousek vaší duše (opravdu)?


  Nebo snad něco, co cítíte, že říká tak moc o tom, kdo jste, když někdo říká něco špatného o něm, ostře je kritizujete online od krutosti přes pomluvy, co vám to dovolí?

  Jo, já vím, že to poslední zní extrémě, ale nebudu se smiĜovat! Je to zaĜízení, se kterým je někdo tak spjatý, že jsou opravdu šťastni, že mohou online hanba-běsnit nad každým, kdo odvážně odsuzuje ….Thermomix.

  Jen se zeptejte bloggerky Lany Hirschowith, která koupila jeden z nejvyhledávanějších pĜístrojů za 4Ř.000 Kč různě popisovaného jako mixer s ohĜívacím elementem, nebo slovy komediální herečky Kate McClennan a Kate McCartney „mixer, kbelík na led a sada kuchyňských vah – skupina kuchyňských zaĜízení, které tvoĜí futuristický robot hrnec“.

  Takový je status milovat-nebo-nenávidět na světě nejvíce kontroverzního kuchyňského pomocníka, kde komediální duo na cestě testovaného Thermomixu versus zastaralé kuchyňské dovednosti v únoru obdrželi téměĜ 1,5 milionu YouTube zhlédnutí denně. Slovo na ulici Thermie je, že duo odešlo s tím, že se o této mystické mašině Ĝíkalo něco jako – „pokud koupíte Thermomix, budete ho milovat a budete všem Ĝíkat, že ho milujete, protože jste právě utratili 4Ř.000 Kč a už nemůžete získat náhradu“ – protože na konci nejmenovali jasného vítěze. Prostě se rozhodli jen olizovat se u risota.

  Lana Hirschowitz nebyla tak spokojená a to co se stalo jí, neĜíká nic hezkého o tom, jak posedlí a posuzovačními se můžeme stát, když jsme zaujatí majetkem. Bloggerka, která na svůj blog nedává reklamy, aby netěžila z publikování svých pocitů Ĝíká, že jednoduše „nemiluje“ svůj Thermie a mít ho, pro ni neznamenalo „změnu života“, jak ji někdo navedl, aby tomu uvěĜila.

  Vědět, že se chystala Ĝíct něco o BMW Bamixes, což se většině jeho nejvášnivějších stoupenců nemusí líbit, napsala: „Skoro se bojím tot napsat. Cítím se, jako bych mluvila proti kultu. Obávám se, že budu vyloučena jako malomocný z komunity, který se modlí pĜed Thermomixem, ale využívám této možnosti.“ Toto ji zajistilo nulovou ochranu pĜed vlnou vzteku, ale já jsem byl rád, že využila této možnosti; to nám všem dává pĜestávku k tomu, abychom zjistili, proč vlastnit jeden neohrabaný míchací sporák znamená tak mnoho.

  Víc než efektní auta, módní oblečení, víc dokonce než vlastnit diamantový prsten od Tiffany, vlastnit Thermomix se zdá být označením rozdělení mezi těmi, kteĜí mají a těmi kteĜí nemají mezi některými australskými ženami, což vyvolává velmi osobní reakce.

  Lana sjížděla internet nahoru a dolů a odešla uslzená s tím, že byla nazvána „podvodnou obchodnicí“, s tvrzením, že se snaží získat NutriBullet zdarma, nazvána „vábička klikání“ a nejhůĜe v Thermo festivalová děvka od lidí, kteĜí používají svá reálná jména na Facebooku, což dokazuje, jak moc jsme investovali do toho, co vlastníme a ve vzhledu děláme vše pro to, co milujeme. I když to znamená rozcupovat někoho, kdo to nechápe.

  Nejrozumnější odpověď na otázku „Proč Thermomix spouští takový hněv a pocit úzkosti? pĜichází od rezervovaného kolegy na stránkách o rodičovství, který uvažoval „Thermomixy jsou ultimátní dělič maminek, protože když ho vlastníte, ukazujete tak, že jste bohatí a ti co ho nemají demonstrují, že jsou místo toho skromní a dobĜí lidé, kteĜí vaĜí s „láskou“.

  „Je to ztělesnění obav mnoha žen; buď že nejsou dost bohaté, nebo že toho nedělají dost pro svou rodinu. Buď se tajně obávají, že může existovat jiná, lepší cesta, takže se cítí nuceny bránit svůj tábor …. Je to jako debata na kordy mezi mámou co zůstává doma versus pracující máma.

  ěekl bych, že exklusivní marketing se na několika úrovních dotkl nejistot ohledně toho, co máte a zda děláte dost. Myslím, že prvotní spor nad věcičkou, u které se povykuje nad risotem je opravdu částečně o tom, jak vidíme sami sebe jako pečovatele. A také o soutěživosti, s trochou stavu úzkosti a viny ohledně vyhozených nákladů.

  Pokud jeden (mě) nemáte, můžete se cítit tak, že vám chybí něco speciálního, jehož koupí byste vstoupili do klubu „kompetentní kuchaĜ“. Pokud už jeden máte, idea, že jste utratili okázalou sumu za něco, co jiní považují za pĜedvádění se a o jehož benefitech pochybují, pak možná Lanin jemný propad lze považovat za mírný.

  Poučení z tohoto podivného pĜíběhu vzteklých biblických rozměrů je jedním z těch, které jsme slyšeli již dĜíve: nesuďte, nechcete-li být souzeni. V mém pĜípadě, smrtelný hĜích je ručně dělané lepivé risoto.

 • ODŠŤAVŇOVAČ KUVINGS VERSUS HUROM 2014 (NA ŽÁDOST)
  ODŠŤAVŇOVAČ KUVINGS VERSUS HUROM 2014 (NA ŽÁDOST)

  “Ahoj! Srovnávám odšťavňovače....Můžete mi říct o Kuving versus Hurom?”
  Budu se snažit být co nejstručnější. Ale ovšem je to dlouhé x DLOUHÉ! Musel jsem sám sebe zastavit, takže jestli jsem na něco zapomněl a nebo máte otázky, prosím ptejte se. První věc, kterou nejdříve hledáte u dvou kvalitních značek odšťavňovače a budete pravděpodobně spokojeni s každým Xx

  Začněme s tím, co mají podobné: jak Kuvings, tak Hurom jsou značky, které prodávají pouze studený lis odšťavňovač vertikálního stylu – vertikálním myslím to, že dáváte ovoce a zeleninu shora a zvenku stisknete odšťavňovač. Dáte jídlo nahoru a jídlo cestuje skrz potravinový skluz do “bubnu” kde je stlačováno “šnekem” a potom cedící barel tlačí slupku a džus ven různými vysouvacími porty.

  Oba jsou to tiché odšťavňovače, které produkují velký výnos džusu z vyprodukovaného objemu bez ohledu na model v každém z jeho rozsahu – a oba jsou tiché ve srovnání s centrifugálním (váš standardní bzz bzz odšťavňovač). Oba mají podobné nastavení, podobný styl konstrukce bubnu a šneku a přívodního pásu a silný vnitřní motor. Jejich rozměrová stopa je velmi podobná a samozřejmě dle mého speciálního úvodu, oba za podobnou cenu.

  Tak a nyní se dostáváme k rozdílům. Pro začátek Kuvings má 20ti-letou záruku na motor, zatímco Hurom 10 let na Elite, Kuvings má 5ti-letou záruku na součástky, zatímco Hurom 2 roky. Toto stojí za uvážení a pro některé lidi to znamená velký rozdíl.

  Můžu posuzovat pouze skutečnosti, které jsou právě teď a věřím, že nový model Huromu bude mít nějaké větší a navíc podstatná zlepšení nad současným Kuvingsem. Hurom IMGO je v čele svislého odšťavňování, neustále usiluje o inovaci a má vážné závazky co se týče výsledků výzkumu a vývoje, což vypadá, že tento rok uvede další nový Elite model. To znamená, že to je první hlavní renovace vertikálního odšťavňování za posledních 6 let – to ho dostává před ostatní dle mého názoru, protože si nemyslím, že je někdo jiný, který vyjde s tímto konceptem?

  Nejpozoruhodnější rozdíl mezi modely Kuvings a rozsahem Hurom Elite je to, že otáčky nového Huromu se snížily z 78-80 má Kuvings velmi nízké 45RPM. (Váš bzz bzz mixer má nějakých 16000-25000RPM).

  U Hurom/Kuvings RPM se mluví o tom, jak rychle se šnek otáčí, aby vytlačil šťávu, takže si možná myslíte, že s novým Hurom je výstup šťávy pomalejší. Ale Hurom změnil šneka pro zvýšení efektivnosti – je to dvojtě “okřídlený” šnek (nemohl jsem to popsat lépe) v Hurom Elite versus jednoduše “okřídlený” šnek v Kuvings. Huron tedy v podstatě vychází s pomalejším ale efektivnějším procesem odšťavňování a klíč je v tom, že u odšťavňování, pomaleji = lepší účinnost odstranění dužiny, méně “poškození” vyprodukovaného výsledku s vyšší kvalitou šťávy, méně oxidace. Pro mě je tento klíčový rozdíl, ruku nahoru pro 2014 Hurom nad Kuvings modely.

  Líbí se mi, že Kuvings mohou být personalizovány barvou včetně stylu silikonových kartáčů apod. V první řadě si kupujete odšťavňovač, aby vám vyráběl kvalitní šťávu a Hurom momentálně dělá tu nejlepší práci z IMHO, i když je to jistě těžké rozhodnutí.

  Malá vedlejší poznámka k rozdílu, Kuvings (7kg) je o cca 1,5kg těžší, než Hurom (5,4kg). A možná více zajímavější poznámka je, že Kuvings nabízí “celý odšťavňovač”, který není potřeba nijak připravovat před přípravou, než ho začnete plnit.

  V minulosti vertikální odšťavňovače nebyly ideální pro odšťavňování listové zeleniny jako kapusta nebo spíš “hlasy z ulice” mluvily o tom, že nejsou pro ni ideální, protože způsob práce bubnu a šneku pro ně není tak ideální, jako horizontální styl. Dokonce při pomalých 80RPM otáčkách listy byly hrubě/rychle zpracovány, ale pak při 45RPM otáčkách se zdálo, že to udělalo mnohem lepší práci při zkušebním provozu, než jsem kdy viděl. Vertikální odšťavňování je super jednoduché pro výrobu ořechových mlék: tak rychlé a jednoduché. Jen vhodíte namočené ořechy dovnitř s vodou a pak otevřete výtok a vychází mléko, s vylepšeným cedníkem u 2014 Hurom se toto dělá ještě o trochu efektivněji než u jiných značek.

  Rozhodl jsem se zaměřit se na podporu Hurom právě teď dosti podobným způsobem, jak jsem se rozhodl, že nebudu prodávat Ergo splečně s Manducou; mám pocit, jak kdyby jedna společnost jasně překonávala druhou za podobný cenový rozsah, eticky musím dát za pravdu té inovativní společnosti. Je to opravdu velmi podobný příběh taky proto, že stejně jako posádka Aussie Manduca, australský Hurom tým je stejně tak vášnivý, oddaný, rodinně zaměřený nastavený na podporu hvězdných produktů.

 • Kult Vitamixu
  Kult Vitamixu

  Vitamix 5200 vysokovýkonný mixer je skrčený, černý, a pogumovaný, hlasitý jako odfoukávač listí a dostatečně silný na to, aby rozdrtil vola. Jeho motor má dvě koňské síly a přibližuje se síle sekačky na trávu. Při 11 librách je těžký tak jako dělová koule. Váha a plášť z tlustého termoskového plastu tlumí vibrace a chrání mixer před sletěním z kuchyňské linky. Vitamix mixér je symfonie přesného strojírenství, s motorem, kontejnerem a čepelemi pracujícími v silné harmonii. Kontejner je na spodu zakřiven, aby vytvořil vír, který tlačí jídlo skrz čepele, které jsou překvapivě tupé. Právě proto Vitamix nekrájí nebo nekouskuje, jak si představujeme, že mixery dělají. Místo toho, šikmé nože, které se pohybují rychlostí až 240 mil za hodinu, jednoduše zničí, co je uvnitř. Proces vytváří dostatek tření k tomu, aby přivedl polévku k varu. „Ony v podstatě umlátí obsah k smrti“, říká Greg Moores, vice president strojírenství u společnosti, „poškodí buněčné stěny, aby je emulgoval na úroveň molekulární. Teoreticky je to pro vás zdravější, protože to emulguje rostlinné hmoty více než by dokázaly požvýkat vaše zuby.“ 5200, který je za 10.776 Kč, je aktuálně jeden z nejlevnějších modelů. Všichni říkají, že se očekává prodej 1,4 milionu Vitamix mixérů v tomto roce.

  Ryanův smoothie recept Brazilská bouře

  ½ šálku vody
  Špetka kajenského pepře
  1 šálek přírodní kokosové šťávy
  Šťáva z jednoho citronu
  1 lžíce sekaného zázvoru
  Půl strouhaného jablka
  1 šálek kapusty
  1 šálek zelené brukve

  Možná jste se už setkali s Vitamixem. Muž se sluchátky ho již prodával na Costco Wholesale (COST). Soutěžící Iron Chef na něm rychle zmákli polévky a omáčky. Když Ryan Seacrest navštívil v září Today, koupil jeden jako dárek pro účinkující a nechal je vyzkoušet jeho podepsaný smoothie recept, Brazilská bouře. (Je delikatesní.) Vitamixy kolonizují kuchyně vysoce oceňovaných profesionálů všude a přebírají totemový status. “Staly se ikonou pro zdravé stravování,” říká Linda Petursdottir, poradkyně pro výživu a trenérka wellness v Bethesda, Md., která vyučuje hodiny vaření ve Vitamixu. “Vitamix je symbolem výstřelku vaší odpovědnosti k výživě a zdravému životnímu stylu.” Luxusní mixery se staly virem, což už jednou kdysi udělal Tupperware (TUP) – skrze slova z úst, zejména mezi otrávenými maminkami a pracujícími ženami, ačkoliv muži je kupují také. Petursdottir bude typicky učit své hodiny v domově klientky, která pozvala své přátele, kteří poté řeknou svým přátelům, a kruh se zvětšuje. Toto je spolehlivý vzorek, protože vlastnictví Vitamixu rozmnožuje impuls šířit popularitu o něm.

  Moje první setkání přišlo, když přítel mé ženy přinesl Vitamix do našeho domu pro knižní klub s litrem Jose Cuervo a pytlem ovoce a zeleniny a pak začal dělat ledové margarity a polévky, které by jedly dokonce i vybíravé děti. Všichni si libovali. Jedna žena přiznala, že se snažila přemluvit manžela, aby ten jejich vzal na dovolenou. O několik dnů později na Whole Foods Marketu (WFM) prezentátor našlehal až překvapivě lahodné kapustovo-banánovo-jablečné smoothie. Zdálo se mi, že jsem dosáhnul věku, kdy má smysl udělat praktické kroky za účelem dlouhověkosti a zde se nabízela bezbolestná cesta, jak to udělat. Každopádně, ačkoliv se blížily narozeniny mé ženy, ne středního věku, vyvolalo to mé rozhodnutí jeden koupit. Vitamix je neobvyklá společnost, která pracuje v tiché anonymitě už téměř po století. Nyní roste jako při startu díky chytrému marketing a souběhu trendů, které zahrnují vzrůst organické stravy, vlnu dobrodružných kuchařských programů, a mánii pro odšťavňování a smoothies. Armáda splašených jupí fanoušků díky těmto trendům zvýšila prodej tržby o 52 procent v minulém roce dle zpráv společnosti. Tím probudila nejen domácí konkurenty, jako je Waring Products a Omega, ale také čínské a australské značky, jako je Ninja a Omni Blend, odpalující jakýsi druh armády mixerů, aby vydělali na velkém americkém boomu se smoothie.

  V roce 2013, Vitamix otevřel výrobní závod o rozloze 175000 čtverečních stop v lesnaté průmyslové zóně nedaleko Clevelandu. V den, kdy jsem ho na konci listopadu navštívil, oblast v okolí závodu byla rozvrtána buldozery, které měly zajistit parkovací plochy pro zaměstnance, jejichž auta zaplnila okolí a roztroušené ulice. Brad Johnson, velký drsný Kanaďan, provozní manažer, mě prováděl gigantickým prostorem. Rozlehlý banner pověšený nad montážní linkou hlásal: “Vitamix je mixer tak jako dravec křičí, že je prak.”

  ”Máme osm hlavních výrobních linek, které mohou pracovat ve třech směnách, 24/5,” říká Johnson pokynujíc k řadě pracovníků, kteří montují kryty ostří, když prosviští vysokozdvižný vozík. ”Každý vyrobí 450 až 700 čepelí za směnu, nebo kolem 6000 až 7000 za den.” Další linky pracují v centrále v Olmstedu v černošské čtvrti, pár mil odtud.

  Vitamix dělá různé řady modelů, které jsou od dražších (Dvourychlostní TurboBlend: 9.576 Kč) až po super drahé (Professional Series 750: 16.536 Kč) a jsou nyní prodávány ve 100 zemích. Za poslední dva roky, se pracovní síla téměř ztrojnásobila, až na 826 zaměstnanců, abychom mohli uspokojit poptávku. Nejen Vitamix je top prodejná položka u koncových spotřebitelů obchodů s kuchyňským zbožím jako je Williams- Sonoma (WSM), ale i jejich korporátních zákazníků, zahrnují Starbucks (SBUX), McDonald’s (MCD), a Jamba Juice (JMBA), zvyšují své objednávky při honbě za uspokojení americké žízně na smoothie. ”v kuchyni musí být mixer,” říká Johnson. ”Tak proč ne náš?”

  Připoj se ke mně, Joshua Green, ve Vitamix dobrodružství!

  ”Bez zdraví, jste zatraceně ztracení!”

  Když se blížíte k sídlu Vitamixu, první, co vidíte je srub, který obývala společnost, když byla v roce 1921 založena obchodním cestujícím s otvíráky konzerv, zvaným William Grover “Otec” Barnard. Dle tradice si společnost myslí, že se poprvé setkal s hypermoderní mašinkou zvanou mixer na výstavě Great Lakes v Clevelandu v roce 1937 a byl ohromen jeho možnostmi. Nadčasový muž Barnard byl zastáncem zdravého životního stylu a svou společnost nazval Natural Food Institute a kázal evangelium “celé potraviny pro zdravou výživu” a “zdraví přes mrkev.” Ten samý rok, vyvinul svůj vlastní mixer, “Vita-Mix.”

  Výroba Barnardova mixéru byla nákladná. Stál $11.95 v roce 1937, což je dnes asi 5.016 Kč. Trvalo přemluvit zákazníky, že přeměnit pevné jídlo na tekutiny je dobrý nápad. Ale Barnard byl zkušený obchodník a věděl, že lidé lépe koupí jeho mixer, když uvidí, jak funguje. Takže jednoho večera v roce 1949 si oblékl pruhovaný dvouřadý oblek a namířil si to k centrálním Clevelandským ateliérům WEWS, kde předváděl “domácí zázraky se strojem Vita-Mix” v živém televizním vysílání, které se stalo prvním komerčním.

  Dnes by se Barnard zdál být nepříjemným prodejcem. Byl starý a oplácaný a měl patku. Vládl svému publiku. “Bez zdraví, jste zatraceně ztraceni!” říkal jim. “Ztratíte své bohatství, ztratíte svou práci, ztratíte svůj příjem, a ztratíte svůj život!” Ale jeho obchodní činnost a telefony, které sám zvedal, začaly zvonit. Mixery začaly být Barnardův hlavní produkt a jeho vášeň. Jak společnost rostla, zůstala v černošské čtvrti Olmstedu a v rodině. V roce 1955 Barnardův syn Bill převzal a vzkřísil společnost Vitamix Corp. Billa následoval jeho syn Grover, který předal štafetu svému bratru Johnovi. Jodi Berg, pátý generální ředitel společnosti, je Barnardova pravnučka.

  Způsob prodeje a produkt zůstali v základu bezezměny. “Důvodem, proč jsme dali mixer do našeho produktového mixu v cestě zpět v ’37 bylo použít nástroj pro lidi, aby měli úspěšný a zdravý životní styl,” říká Berg, která si pamatuje, když byla jako dítě, účast na rodinných schůzích v sídle společnosti. “Dovedete si představit, jak jsme snášeli dekády kdy po celém světě šlo různými fázemi pohodlí, fast foody, nakouskuj, poděl a dej mi v pilulce živiny, cereální tyčinky, Atkinsonova dieta a všechno to ostatní. Nikdy jsme ale neztratili vizi pomoci lidem v tom, aby jedli zdravěji.”

  Berg, která převzala vedení v roce 2009 a dohlížela na masivní expanzi, rutině čelí požadavkům od zainteresovaných uchažečů na koupi společnosti. Ona ale říká, že Vitamix, který je vlastněn rodinnými společníky, nezvažuje prodávat nebo stěhovat svou výrobu do zámoří. Vzhledem ke svému celoamerickému úspěchu a umístění pivotní houpačce státě Ohio, je zázrak, že Vitamix není obležený během volebních let presidentskými kandidáty. To je na Berg pěkné. Když vezmete v potaz, že v kuchyni Bílého domu používají Vitamix, Berg říká, “Jediným politikem, se kterým bych chtěla mluvit, je Michelle Obama.”

  Desetiletí zaměřená na zdraví, i když většina Američanů nebyla, vyprodukovala některé chudé roky a nezvyklé volby. Během 70. a 80. let Vitamix experimentoval s prodejem rotopedů, trampolín a odšťavňovačů. Reklamy z této doby naznačují, že mixery byly uváděny na trh zejména v okrajových publikacích, až mystických, v zemích uctívajících hippies a lidem, hledajícím Nový život pro prodloužení života pomocí techniky.

  Doba se ale změnila. Když představila zelené smoothie pacientce s rakovinou, kterou v 90. letech potkala na Taiwanu, Berg přinesla koncept zpátky do USA. Zhruba ve stejnou dobu, autorky jako Victoria Boutenko začaly zveřejňovat výhody raw stravování a smoothie jako doplněk nebo alternativa tradiční medicíny pro řadu různých běžných nemocí. Geneticky modifikovaná strava se stavala podezřelou. „asi před deseti lety jsme si začali uvědomovat, že svět takto začíná uvažovat,“ říká Berg. „nechtěli jsme čelit takovému přehnanému vyučování lidí o jídle a jaké dopady to má na jejich tělo.“

  Roční produkce mixérů Vitamix

  2009 Jodi Bergs se stává generální ředitelkou CEO

  2013 Otevření nového závodu

  V roce 2005 Zelezný šéf Ameriky měl premiéru na Food Network, kde proti sobě ve vysokém tlaku konkurence měl proti sobě hvězdy jako Mario Batali a Bobby Flay. Jeden soutěžící, Michael Symon, James Beard Foundation oceněný vítěz šéfkuchař z Clevelandského Lola Bistra, přinesl svůj Vitamix v kufru. Mixéry se staly rekvizitami vybavení na show. Právě tak jako golfisté prahnou po Tiger Woods´ Nike (NKE) klubu, amatérský šéfkuchař – a spousta profesionálů – se rozhodli, že potřebují vlastnit Vitamix. “Kuchaři jsou rockové hvězdy,” říká Anthony Ciepiel, provozní ředitel společnosti. “A Vitamix má fantastické pokračování.” Z ročního seznamu 50. nejlepších světových restaurací, vyhozením baliče minerálních vod San Pellegrino, Ciepiel uvádí, že Vitamixy mohou být k vidění v nejméně 45tisíci restauracích, které ho používají. Když zaměstnanci Vitamixu jdou obědvat, ptají se obsluhy, zda v restaurace v kuchyni mají Vitamix. Obvykle mají. Často má i obsluha jeden doma. “Nikdy se nevzdáváme,” říká Berg. “Dělali jsme průzkum, publikace, vysvětlování jak vysokovýkonnostní mixer může zlepšit vaše zdraví. Internet má velký dopad. My, jako organizace, zůstáváme se stejnou vizí, ale všechny tyto různé trendy to udělaly snažší pro lidi, aby si uvědomili, jak velký dopad Vitamix může mít.”

  Dokonce i kultura zahrnující čisté jídlo a módní vaření, donutila lidi utratit spoustu peněz za stroje vyšší kategorie, které mohou být v obchodních domech koupeny za asi 480 Kč. Není to dlouho od té doby, kdy se Barnard setkal s oslnivým přístrojem budoucnosti na Great Lakes Expo, a mixer je rutinním zařízením. Aby se prodalo, říká Ciepiel, “musíte ukázat návrh hodnoty, která ukáže, co Vitamix umí udělat.” Tak společnost čerpala mnoho stejných metod, které používal její zakladatel.

  V průmyslové hantýrce má Vitamix smoothie “hedvábnější pocit v ústech” a “tenčí viskozitu”, než budete mít pravděpodobně zkušenosti odjinud. Ty malé kousky ledu, které obyčejně zůstanou ucpané ve slámce u vašeho Frappuccina? Už víc nebudou, protože Vitamix má speciálně navrhnutý mixer pro Naškrobence. Potíž je v tom, že pravděpodobně nezrealizujete “chuťovou zkušenost” dostupnou z vysocevýkonného mixéru dokud nepřijde váš přítel mrknout do vašeho domu z knižního klubu nebo někdo z Whole Foods vám nestrčí koktejl do ruky. Za tímto účelem, Vitamix zachovává více než 500 obchodníků, kteří pokrývají domácí ukázky, kulinářské festivaly, velkoobchodní kluby a kuchyňské výstavy. Společnost vyhledává bujaré, radostné lidi a po několik dnů je trénuje. “Vyučujeme je na celou filozofii”, vysvětluje Ciepiel, “základní informace o společnosti a jak sdílet naše hodnotné proposice.” Pak následuje učení. Když jsou připraveni, dostanou trasu, denně tráví 10 nebo 12 hodin na nohách ve velkoobchodních klubech. “Obvykle nás posadí na nějakém viditelném místě vpředu obchodu u mikrofonu”, říká Jonathan Cochran, alias “Pochybovač o mixeru”, který prodal Vitamixy shora až dolů po východním pobřeží do té doby, než boom se smoothie mu umožnil začít s online obchodováním. “Nikdo nechce být první, kdo se ke mně přiblíží, protože nechtějí být první, komu prodám. Ale až vyzkouší koktejl, pospíší si.”

  Pokud to demonstrátor dělá dobře, obchod si ho zamluví, aby zopakoval svou návštěvu. Někteří demonstrátoři sdílí své mobilní číslo, aby rozvíjeli loajální následovníky, kteří předvádí pokaždé, když navštíví město, jako by to byli Eagles (Orli). Cochran to dělal tak dobře, že se usadil v Raleigh, N.C. a stal se z něj majitel populární stránky blenderdude.com. Říká, že prodává měsíčně Vitamixy v hodnotě 2.400.000 Kč.

  Chcete-li udržet je ve střehu, Vitamix demonstrátoři jsou ”záhadně ohodnocovány” každé čtvrtletí a dostávají vysvědčení. Minulý rok, říká Ciepiel, zástupci společnosti vedli 4 miliony předváděček. Vitamix se stal jedním z největších Costco odběratelů ovoce a zeleniny, tak obrovský je oceán smoothie, jež zástupci vychrlili na své diváky.

  Když se před šesti roky Ciepiel připojil k Vitamixu z malované a poskvrněné společnosti, myslel si, že by prodejce mohl prodat o něco víc, kdyby dal Vitamixy před více lidí, kteří si ho mohou dovolit a přesvědčit tyto lidi, že mixery za tu cenu stojí. Takže Vitamix udělal dvě věci. Zaprvé, usadil se v pěti řetězcích, kde si myslel, že to může být nejlepší možnost dosažení blahobytu, u lidí, kteří se zabývají svým zdravím, kteří inklinují k serioznímu vaření: Williams-Sonoma, Crate & Barrel, Sur La Table, Bed Bath & Beyond (BBBY), a Costco. To potom přesvědčilo spotřebitele koupit Vitamixy, protože tyto obchody si dovolily dražší řadu mixerů, než měly předtím.

  ”Lidé přichází s myšlenkou, že chtějí koupit levné mixery”, říká Ciepiel, ”ale pak jsou zde a říkají, ”oh, podívej se na všechny mé volby.” Začnou porovnávat a pak zvýší své cenové návaznosti.” Jinými slovy, jestliže nejnákladnější mixer je najednou za 16.536 Kč, model za 12.696 Kč se může zdát rozumný pro srovnání. Tato strategie se otočila v dobré pro obchody, a samozřejmě, pro Vitamix. ”Když maloobchodníci prosadili premiové a superpremiové mixery”, říká, ”zjistili, že se setkávají s poptávkou spotřebitelů, a sbírali větší podíl na trhu než obchody, které je neprosadily.” Tento rok Vitamix expandoval na Target (TGT). “ Má překrásný segment trhu matek, které se soustředily na správné krmení svých dětí, ”říká Ciepiel.

  Pro zachování své prestiže, Vitamix daruje své výrobky na Kulinářský Institut Ameriky, aby co nejdříve zaháčkoval mladé kuchaře, a umisťuje mixéry do filmů a televizních show jako je (DIS) Trophy Wife a Modern Family. Pro udržení kroku s nestálými chutěmi spotřebitelů, Ciepiel vyvinul “Smoothie stopaře” přehled, který monitoruje vzorek 1000 lidí. “Každý měsíc”, říká, “se jich ptáme, co koupili, kde to koupili a co si vyrobili, a také zda jejich spotřeba smoothie byla doma nebo někde mimo domov.” Právě teď, žhavým trendem v mixování je odšťavňování “celých plodů”. “Dužina, dřeň, vláknina – posbíráte všechny nutriční benefity, pokud zkonzumujete celé ovoce,” říká Ciepiel. Je to ten stejný stupeň, kterého dosáhnul Papa Barnard na svém infokanále. Podnikání v prodeji mixeru vyšší kategorie je překvapivě podlé. Loni federální odvolací soud potvrdil rozsudek proti Vitamixu za kopírování svého konkurenta Blendtec, který si patentoval pětistrannou nádobu. Zakladatel Blendtecu Tom Dickson, je také manažer, který je v pozadí marketingové kampaně Bude to mixovat?, která udržuje svou webovou stránku, kde vkládají bizardní výběr věcí – iPhony, tága, akční figurky Justina Biebera, do Blendteu, aby se vidělo, co se s nimi stane. Obsah, za dohledu 24milionů svědků, nakouskovaný Vitamix Dickson vložil do Blendtecu a namlel jej na gumovaný prach.

  V poslední době, několik tvůrců tradičních nebo “domácích” mixerů představili vysokovýkonnostné řady, aby se uchytila na tomto vzrůstajícím trhu. Oster nabízí Versa, Hamilton Beach Tempest. Spotřebitelské reporty nedávno ocenily čínské značky Ninja stejně vysoce jako Vitamix, i když tyto modely prodávají pod 2.400Kč. Cochran, Blender Dude pracuje s australskými značkami Optimum, u kterých se očekává, že do USA vstoupí příští rok. “Už se mluví o vysokovýkonnostních mixerech,” říká. “Ale stále je ještě široce otevřený prostor na trhu pro ne nijak zvláštní každodenní mixery a Vitamix.” Přeživší konkurenci, projekty Ciepiel s klidnou jistotou přichází s nejvyšším podílem dolarů na tomto multibilionovém dolarovém trhu. Jeho vírou je nebát se. Dva velké demografické trendy běží v jeho prospěch. Prvním z nich jsou stravovací návyky mladých. “Ti zlatého věku jsou zaměřeni na zdraví než Generace X nebo populační ročníky,” říká. “A ti si dokonce ještě nemohou dovolit naše mixery!” Druhý a větší trend se týká lidí, kteří nejenže si mohou dovolit Vitamix mixery, ale také navíc ukázali už jistou vůli se je koupit: lidé jako já.

  My všichni si sami sebe představujeme jako samostatné aktéry v našich vlastních životech, imunní vůči podnikovému vlivu. Takže bylo mírně znepokojující dozvědět se, že jsem se ztělesnil v podstatě se zvyklostmi každého spotřebitele mého věku, pohlaví a sociální vrstvy, včetně výběru mixeru. Část Ciepielových plánu před šesti roky bylo rozšířit přitažlivost Vitamixu mimo spotřebitelský segment, který společnost nazývá “nutriční odpovědi” (hippies a fanatici pro dlouhý život) až k mnohem větším, které nazval “rodina, jídlo a zdraví.” Tato prosperující skupina zahrnuje foodies, rodiče vrtulníku, a profesionály zabívající se zdravím, pijící chai, dělající CrossFit a nakupující u Whole Foods. Co má každá z těchto podskupin společné je to, že rostou – a jejich růst je ovládán muži.

  Když Otec Barnard vypustil svého jestřába, zázračný stroj před 75 roky, kuchyně byla místem pro ženu, ale to se změnilo. Dnes, je u mužů stejně pravděpodobné, že sledují Iron Chef a že chtějí zvládat složitou kuchyni. Přebírají také více aktivní roli v rodičovství, jsou považováni za milující tatínky, kteří se úzkostlivě starají o stravu svých dětí, stejně jako kterákoliv máma. Výsledkem toho je, že nyní téměř 40% tvoří muži, kteří koupili Vitamix. Berg navrhuje, že stroj sám o sobě je důležitou součástí lákadla, říká, ”Jsme svědky posunu v počtu mužů, kteří koupili Vitamix, díky síle a výkonu Vitamixu.” V hlubším smyslu Vitamix je jako Mustang ve vaší kuchyni. I když to zní podivně, básně o jeho rychlosti, síle a destrukčních možnostech pomáhá potlačit jakékoliv obavy o tom, že mít takový mixer je považováno za zženštělost a proto to funguje jako marketingové positivum.

  Dokonce, lichotivý popis mužské iniciativy a rodičovské sebedůvěry od Berg plně nevysvětluje fenomén Vitamixu. Apel vlastnit Vitamix pro ty z nás, kteří nedosahují Gourmet Super Dads je to, že je to nejjednoduší krok, který můžete udělat pro to, abyste měli zdravější životní styl, který registruje hmatatelné pozitivní výsledky. Pro všechny jeho půvaby pro celebrity kuchaře a extrémní atlety, Vitamix je šitý na míru pro polo-osvícené muže neurčitě nakloněné k lepší výživě, ale stále ještě zakořeněné v jejich přírodním stavu gaučem-vázané strnulosti.

  Muži jsou tvorové ze zvyku. Nacpat ovoce do mixéru místo sáhnutí po Cole je možný cíl – nevyžaduje to potu nebo zbytečné námahy vstát dříve ráno a dostat se do nějaké ponižující třídy. Je to perfektní životní zásek. Zatímco nikdo ve Vitamixu to nezdůrazňuje, celý vesmír vyrostl na podpoře nešťastného mužského uživatele. Web oplývá recepty a videoklipy demonstrující nejrůznější snadné výmysly. Pokud se vaše žena nedívá, na YouTube’s(GOOG) v bikinách oděné kočky vás naučí, jak namixovat všechny druhy smoothies. Vitamix ve své podstatě je odolný proti poruchám; s banánem nebo trochou jablečného džusu i stará bota by mohla být delikatesou. Lákavá lehkost zkapalnit jídlo eventuálně udělá z běžných příprav jídla nudnou a zastaralou metodu, jako třeba udělat své vlastní máslo. Ale jestliže se rozhodnete koupit Vitamix, může to pro vás udělat také.

 • THERMOMIX: upřimná recenze
  THERMOMIX: upřimná recenze

  Mám Thermomix. To znělo jako přiznání.

  Odkládala jsem mluvit o tom na mém blogu, protože Thermomix zdá se být jedna z těch věcí, která má potenciál rozdělit lidi na skupiny – lidé, kteří ho mají a lidé, kteří ne – a já opravdu nechci tomu napomáhat. Ale teď nastal čas udělat upřimnou recenzi.

  Před devíti měsící, se moje přítelkyně Liz z Lush Thermosphere objevila na mém místě s Thermomixem, na který jsem naspořila až před 6 měsíci.

  Co je Thermomix?

  Pro jistotu, pokud jste o něm ještě neslyšely, v podstatě Thermomix je kuchyňský pomocník, který váží, krájí, hněte, mele, kvedlá, míchá, seká, vaří & paří. Skládá se z nádoby, která má topné těleso (něco jako varná konvice), chytře udělaný design čepelí, které budou krájet, míchat nebo mixovat na základě toho, jakou jim nastavíte rychlost.

  Moje pochyby

  Když jsem poprvé slyšela o Thermomixu, pomyslela jsem si, nic pro mě. Moje hlavní pochybnosti byly tyto:

  ● Cena: jen pouhých 48.000 Kč zní přehnaně

  ● Rozměr: myslela jsem si, že bude příliš malý pro šestičlennou rodinu, která každý večer vaří

  ● Recepty: Nechtěla jsem se znovu učit vše vařit a vyhodit pryč všechny moje rychlé stálé recepty

  Proč jsem si jeden koupila

  Poté, co jsem viděla Thermomix pár minut v akci, začala jsme měnit svůj názor. Po mnoha diskuzích s jinými uživateli, jsem si jeden koupila. Pár hlavních důvodů, které mě vedly k tomuto rozhodnutí:

  ● Kuchyňské vybavení: Několikrát jsem se stěhovala a tak jsem si v kuchyni nechala základní potřeby. Když se pár let zpátky polámal můj poslední (levný) ruční šlehač, už jsem si jiný nekupovala. Takže krom mého toustovače, elektrické konvice a pomalého vařiče, jsem v kuchyni žádné jiné zařízení neměla. Ano, v rukách jsem šlehala svou vlastní šlehačku a vaječné bílky. Takže koupí této mašinky jsem neměla pocit, že plýtvám dalšími spotřebiči.

  ● Nebaví mě vařit, takže mít něco (cokoliv), co mi pomůže v kuchyni, je vítáno.

  ● Zdraví: Protože jsem se stala více opatrná na jídlo, snažím se vařit více jídla od základu a Thermomix je super na tento druh vaření.

  Co se mi líbí

  Slnil Thermomix moje očekávání? Jedním slovem: ano. Miluji ho, i když stále nemám ráda vaření, zkouším sama více a více věcí, které bych normálně koupila již předvařené. Tak například, když dělám narozeninové dortíky pro děti, dříve bych koupila již předpřipravený piškot, který bych jen nazdobila. Nyní, dělám své vlastní dortíky, jako tyto dva nedávné výtvory níže, které jsem dělala s čo kol ádo vý do rt centrum a mražený sýrový krém.

  Další věci, které na Thermomixu miluji:

  ● Přišla jsem domů poté, co jsem vyzvedla děti ze školy a mohla si dát čerstvé horké skořicové svitky na lince za 15 minut a nebo sorbet vyrobený z čerstvého ovoce za 2 minuty.

  ● Udělala jsem si zásobu kuřete (to jsem nikdy před tím neudělala) a vyrobila si vlastní kuřecí nudl ovou polévku ještě více lahodnou. Potraviny vyrobené od základu s použitím celých ingrediencí chutnají lépe.

  ● Mohu si nastavit časovač vaření a jít pryč a nebo dělat něco jiného.

  ● Je snadný na čištění a vhodný do myčky. Nepotřebuji tolik věcí k uvaření jídla, což znamená méně mytí nádobí.

  ● Nemá příliš mnoho součástí. Připadá mi frustrující mít příliš mnoho součástí k přístroji, protože je to příliš nešikovné.

  ● Dělám housky, často.

  ● Mohu udělat risoto!

  ● Nezabere to mnoho místa na mé lince, a líbí se mi, že není potřeba ho sundávat a zase vydělávat z police; je prostě tam, připravený kdykoliv ho potřebuji.

  ● Na webu je spousta receptů a připadá mi snadné přizpůsobit mé běžné recepty pro Thermomix.

  ● JE SUPER RYCHLÝ! Ruční hnětení trvá 10 minut; Thermomixu to trvá 1 minutu.

  ● Je dostatečně velký na to, abych mohla připravit jídlo pro mou rodinu.

  ● Používám Thermomix téměř denně, a někdy dokonce i 10x za den. Zatím jsem jen na startovní čáře toho všeho, co tato mašinka umí udělat, takže je zde velký potenciál.

  ● Vidím u sebe, že vyvíjím více snahy ohledně jídla a to mě dělá šťastnou. Například, jednu chladnou zimní noc o víkendu si řeknu, ”Hej, udělám krém.”

  ● Je dostatečně jednoduchý na to, aby ho mohly používat i moje starší děti.

  ● Jednou z mých oblíbených funkcí je funkce vážení v nádobě. Je to rychlé a bez námahy (Zřídka už budu muset odměřovat na šálky).

  Co se mi nelíbí

  Používáním Thermomixu po dobu 9 měsíců, zde jsou věci, které se mi nelíbí:

  ● Když má maso zhnědnout, nedostanete tu stejnou barvu, jako kdybyste použili pánev.

  ● Nastavení časovače: Je to jen malichernost, ale nastavit časovač na delší dobu znamená mačkat tlačítka několikrát za sebou, p rotože to jde v krocích.

  ● Když vařím v obchodě namleté maso (ještě jsem nezkusila namlet si ho sama), výsledek je příliš jemný na můj vkus. Mám raději trošku větší kousky. Ale i tak, chutná to fantasticky!

  ● Je dostatečně velký pro mou rodinu. Avšak, když chci udělat hromadné vaření, mám tendenci použít kombinaci trouby a Thermomixu pro různé elementy. Jediné, co neuvaří dost pro celou mou rodinu je rýže, takže pokračuji s vařen ím rýž e v mikro vln ce.

  ● Stále se učím ohledně varoma (napařovacích) košíčků (použité navrch Thermomix nádoby). Vím, že je mnohem vice způsobů, jak je lze použít, ale toto mi trvá déle adaptovat se na tento dodatečný způsob vaření.

  ● Čištění po hnětení těsta nebo vaření něčeho jako jsou krémy je trochu vice obtížné (ale ne těžké).

  ● Je drahý. Pro mě to stálo za to, ale je to jeden z těch nákupů, o kterých je třeba být předem přesvědčen.

  Měli byste si jeden koupit?

  Není pochyb o tom, že je to báječný stroj a já myslím, že kdokoliv může mít prospěch z toho mít Thermomix v kuchyni. Ale mysl ím, že záleží na tom, co od něj očekáváte. Ti, kteří mají rádi základní přípravu potravin (např. kus masa a k tomu salát/zeleninu k večeři) a ostatní, kteří obdivují celý process vaření, nebudou ho používat tak mnoho.

  Pokud chcete efektivnost, nemáte rádi vaření (nebo milujete vaření), mate alergie, líbí se vám idea vaření od základu z celých potravin, je zde velká hodnota v tom, mít Thermomix. Jděte na předváděcí akci nebo mějte jednu u sebe doma (vážně je to ta nejlepší domácí party, kterou můžet e mít: pár přátel akonzultant vaří všechno jídlo!), abyste viděli, co vše můžete udělat a ptejte se v okolí na zkušenosti ostatních.

  Stojí to za to?

  Je tak úžasný, jak se o něm říká? Dobře, pro mě to znamenalo OBROVSKÝ rozdíl ve vaření a typech jídla, která vařím. Používám čerstvější ingredience, zkouším víc; vařím víc. Jednou mi manžel drzým povýšeným hlasem řekl: “Je to dobré, miláčku, tvoje vaření SE ZLEPŠILO.” Ha! Takže ano, miluji (MILUJI) svůj Thermomix každý jednotlivý den.

Hrdí operátoři řady spotřebičů Optimum v České republice

PayPal Logo

contact info

 • Athena Solutions Pty Ltd – Froothie (NL)
  Unit 1/ 24, London Drive,
  Bayswater VIC 3153,
  Australia
 • DPH registrační číslo : NL 824103099B01
  Zákaznický servis : [email protected]
  telefonní číslo : 228880081

INSTAGRAM